Jäsenhakemus

Jäsenhakemus tehdään joko tästä tulostettavalla

emkjäsenhakemus 2018.pdf

tai seuran toimistosta saatavalla jäsenhakemuslomakkeella. Hakemukset toimitetaaan allekirjoitettuina joko sähköpostin liitetiedostona tai postitse seuran toimistoon. Liittymiseen vaaditaan kaksi EMK:n seuran vuosijäsentä suosittelijoiksi. Jäsenhakemukset käsitellään hallituksen kokouksessa. Uusi jäsen saa postitse tiedon jäsenyyden hyväksymisestä. Jäsenyys astuu voimaan vasta kun liittymismaksu on maksettu. Uusien jäsenien toivotaan tutustuvan ja osallistuvan seuran toimintaan seuraavilla sektoreilla: Jäsenkokoukset, koulutusillat, talkoot, juhlat, juniori- ja kilpailutoiminta.

Jos uusi jäsen haluaa veneensä seuran venerekisteriin, kuuluu hänen täyttää venekortti. Myös vanhat jäsenet täyttävät venekortin jos he hankkivat uuden veneen.

Kun jäsen hakee venepaikkaa on hänen täytettävä laituripaikkahakemus.

Nimi-, osoite tai venetietojen muuttuessa, ole hyvä ja ilmoita muutoksista suoraan sihteerille joko sähköpostitse tai postitse.

Seuran toimistosta ja tulostettavat lomakkeet on toimitettava toimistoon.